Clostridium Difficile
 • jakpom2

  Jak mogę pomoc?

  ul. Poznańska 113

  60-185 Skórzewo k. Poznania

  tel/fax 61 822 65 61

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

*

 

K

O

N

T

A

K

T

 

*

*

 

N

e

w

s

l

e

t

t

e

r

 

*

 

Clostridium Difficile

Clostridium difficile to beztlenowa bakteria, która w sprzyjających warunkach wywołuje zapalenie (uszkodzenie) jelita grubego. Zakażenie szerzy się drogą pokarmową i dotyczy przede wszystkim osób starszych, przebywających w szpitalach i domach opieki. Zwłaszcza w ostatnich latach problem zakażeń wywoływanych przez te bakterie, a przede wszystkim zarodniki przez nie tworzone uległ znacznej eskalacji i dotyczy coraz większej liczby szpitali.
Miejscami najbardziej podatnymi na przenoszenie Clostridium difficile są: izolatki, sale chorych, pracownie endoskopowe.
Rozwiązaniem w zapobieganiu i zwalczaniu rozprzestrzeniania się sporów Clostridium difficile na powierzchniach jest Virusolve+, które już w czasie do 5 minut skutecznie myje i dezynfekuje. Swoją przydatność w walce z tymi beztlenowymi, wytwarzającymi spory bakteriami preparat wykazał już w wielu szpitalach o profilu zakaźnym i w referencyjnych szpitalach klinicznych.
Najlepszym rozwiązaniem w walce z Clostridium difficile jest system do kompleksowej dekontaminacji pomieszczeń metodą suchej mgły peroksonu Airdecon 200 i Amity HP75. Szczególnie w miejscach, takich jak np.: izolatki, sale chorych, Bloki Operacyjne urządzenie wykazuje swoją najwyższą skuteczność między innymi względem wspomnianych powyżej spor bakterii. Badania testowe wykonane zgodnie z normą NFT 72-281 wykazały jedną z najwyższych na rynku redukcji Clostridium difficile o ponad 6,34 log.
Poważnym źródłem infekcji wywoływanych przez Clostridium difficile może być przeprowadzany na pacje3ncie zabieg kolonoskopii. Skuteczność usuwania spor tej bakterii gwarantuje dokładne umycie w detergencie enzymatycznym (Viruzyme III lub Viruzyme – w zależności czy proces jest manualny czy maszynowy), a następnie sporobójcza dezynfekcja wysokiego poziomu preparatem Virusolve+ EDS (lub Virusolve+ EDS Auto, jeśli proces jest maszynowy).

mcpolska.pl

happy nurses

Lokalizacja

 • ul. Poznańska 113
  60-185 Skórzewo k/Poznania

Kontakt

 • 61 822 65 61
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.