Clostridium Perfringens
 • jakpom2

  Jak mogę pomoc?

  ul. Poznańska 113

  60-185 Skórzewo k. Poznania

  tel/fax 61 822 65 61

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

*

 

K

O

N

T

A

K

T

 

*

*

 

N

e

w

s

l

e

t

t

e

r

 

*

 

Clostridium Perfringens

Bakterie Clostridium Perfringens występują powszechnie w wodzie, ściekach, glebie mogą wywoływać zakażenie skóry i tkanki podskórnej. Niewątpliwie najgroźniejsza jest zgorzel gazowa, występująca w skażonych, głębokich ranach. Laseczki zgorzeli gazowej, to grupa szczególnie niebezpiecznych bakterii. Wywoływać mogą masowe zatrucia pokarmowe, jeśli dostaną się do wodociągów. Ponadto znane są z niebezpiecznego dla życia zakażenia ran oraz zakażeń szpitalnych (szpitale urazowe, oparzeniowe, chirurgia). Często spotykane są np.: w stanach ropnych tkanki zębowej, co powoduje, że miejscem zagrożonym zakażeniami wywołanymi Clostridium perfringens może być nawet gabinet stomatologiczny.
Rozwiązaniem na Clostridium perfringens jest Virusolve+ (Koncentrat, GDU i Chusteczki), który już w ciągu 5 minut myje i dezynfekuje powierzchnie skażone tymi bakteriami. Dzięki sprzężeniu w jednym procesie mycie i dezynfekcji usuwanie zgorzeli gazowej jest dużo prostsze, ponieważ w warunkach zabrudzenia krwią, ropą, tkankami przeżywalność spor tej bakterii jest dużo większa.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest system do kompleksowej dekontaminacji pomieszczeń metodą suchej mgły peroksonu Airdecon 200 i Amity HP75. Szczególnie w miejscach, gdzie przebywali pacjenci ze zgorzelą gazową np.: izolatki, sale chorych urządzenie wykazywało swoją najwyższa skuteczność względem Clostridium perfringens.

mcpolska.pl

happy nurses

Lokalizacja

 • ul. Poznańska 113
  60-185 Skórzewo k/Poznania

Kontakt

 • 61 822 65 61
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.