Skomplikowane procedury mycia i dezynfekcji
 • jakpom2

  Jak mogę pomoc?

  ul. Poznańska 113

  60-185 Skórzewo k. Poznania

  tel/fax 61 822 65 61

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

*

 

K

O

N

T

A

K

T

 

*

*

 

N

e

w

s

l

e

t

t

e

r

 

*

 

Skomplikowane procedury mycia i dezynfekcji

Wielu naszych klientów miało kiedyś problemy ze zbyt skomplikowanymi procedurami mycia i dezynfekcji powierzchni. Pomogliśmy im je rozwiązać proponując produkty Virusolve+ (Koncentrat, Gotowy Do Użycia i Chusteczki). Przede wszystkim wszystkie te produkty jednoetapowo myją i dezynfekują na poziomie sporobójczym (nie wymagają dwóch oddzielnych etapów), nie potrzebują specjalnego spłukiwania po wykonanej dezynfekcji (za wyjątkiem inkubatorów, elastomerów i kauczuków oraz końcówek stomatologicznych). W zależności od potrzeby można wybrać albo formy płynne, niewymagające aktywacji, wygodne w przygotowaniu roztworu (Virusolve+ Koncentrat), od razu gotowe do zastosowania (Virusolve+ GDU) lub naniesione na chusteczkę (Virusolve+ Chusteczki) i odpowiednie np.: do wyrobów z napędem i końcówek. Bardzo krótki czas działania na powierzchniach (5 minut) dodatkowo przyspiesza cały proces mycia i dezynfekcji.


Preparaty do mycia i dezynfekcji narzędzi (Virusolve+ Koncentrat, Virusolve+ EDS i Viruzyme PCD) dzięki formie płynnej, braku konieczności aktywacji oraz posiadaniu w swoim składzie skutecznych środków myjących znacznie skracają czas obróbki narzędzi i endoskopów nawet z 6 godzin do 15 minut. Rozcieńczanie płynnych koncentratów jest znacznie prostsze i nie generuje takiej liczby błędów jak przygotowanie roztworów roboczych z środków proszkowych na bazie aktywnego tlenu. Dzięki domywaniu nawet trudnych do usunięcia zanieczyszczeń nie ma konieczności szczotkowania narzędzi (pogarszającego komfort przygotowania sprzętu, wydłużającego cały proces oraz niszczącego delikatne metale). Wysoka kompatybilność materiałowa Virusolve+ Koncentrat i Virusolve+ EDS pomaga personelowi w ocenie, jakie narzędzia będą bezpieczne w danym środku dezynfekcyjnym.
Przed dodatkowym szczotkowaniem oraz problemami z obróbką narzędzi i endoskopów chronią je doskonale nawilżające preparaty PreFoam i PreGel. Dzięki lepszemu usuwaniu zanieczyszczeń proces obróbki jest dużo mniej pracochłonny i nie generuje tak często spotykanych błędów w doczyszczaniu.


Wprowadzenie na rynek urządzenia do kompleksowej dekontaminacji pomieszczeń i powietrza Airdecon 200 wraz z preparatem Amity HP75 znacznie automatyzuje i upraszcza pracę personelu. Możliwość zaprogramowania różnych ustawień sprzętu, użytkowników i dodatkowo możliwość zarchiwizowania przebiegu procesów daje pełne bezpieczeństwo, ale też wygodę. Zamiast przeprowadzać kilkukrotnie ten sam cykl dezynfekcji manualnej lub z użyciem niektórych urządzeń, wystarczy wykonać jedną pełną dekontaminację z wykorzystaniem suchej mgły peroksonu i Airdecona 200, aby osiągnąć redukcję na poziomie ponad 7 log. Oprócz wygody stosowania bardzo ważnym atutem urządzenia jest posiadanie przez Użytkownika potwierdzenia skutecznego wykonania cyklu. Airdecon 200 nie wymaga usuwania sprzętu z pomieszczenia, a po procesie dekontaminacji nie jest wymagane dalsze przygotowanie pomieszczenia do użycia.
Innym urządzeniem znacznie ułatwiającym pracę personelu, w tym przypadku, pracowni endoskopowej jest Scope Flush Pro, który zastępuje manualną obróbkę endoskopów oraz mycie i dezynfekcję w myjni endoskopowej. Z jednej strony jest mniej pracochłonny od procesów manualnych, a z drugiej strony nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu obsługi (jak ma to miejsce dla procesów wykonywanych w myjniach).

mcpolska.pl

happy nurses

Lokalizacja

 • ul. Poznańska 113
  60-185 Skórzewo k/Poznania

Kontakt

 • 61 822 65 61
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.