Bloki operacyjne
 • jakpom2

  Jak mogę pomoc?

  ul. Poznańska 113

  60-185 Skórzewo k. Poznania

  tel/fax 61 822 65 61

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

*

 

K

O

N

T

A

K

T

 

*

*

 

N

e

w

s

l

e

t

t

e

r

 

*

 

Bloki operacyjne

Bloki Operacyjne i sale zabiegowe stanowią w szpitalach i placówkach medycznych główne mioejsce, gdzie wykonuje się zabiegi zdrowotne przywracające choremu zdrowie. Nowoczesna jednostka medyczne wykonująca dużą ilość zabiegów operacyjnych wymaga posiadania sprawnego systemu dekontaminacji narzędzi i sprzętu medycznego, gwarantującego najwyższe standardy mycia i dezynfekcji. Takie wymagania spełnić mogą tylko jednostki używające środki myjące i dezynfekcyjne bardzo wysokim poziomie mycia, najkrótszym możliwym czasie działania i w pełni bezpieczne dla materiałów, z jakich sprzęt na Bloku jest wykonany. Każdy Blok Operacyjny musi być w pełni bezpieczny zarówno dla pacjenta, jak i pracującego tam personelu.
MCPOLSKA.PL w swojej ofercie posiada sporobójcze środki do dezynfekcji wysokiego poziomu powierzchni – Virusolve+ (koncentrat, gotowy do użycia, chusteczki), które dzięki szerokiemu spektrum (ze sporami), kompatybilności z metalami i tworzywami oraz niewydzielaniu oparów są bezpieczne dla pacjenta i personelu. Mają zastosowanie zależnie od formy użytkowej do m.in. płaskich poziomych i pionowych powierzchni, stołów operacyjnych, lamp oraz wszelkich sprzętów na Bloku Operacyjnym. Ponadto proponujemy preparaty do mycia i dezynfekcji narzędzi o najwyższym sporobójczym spektrum działania tzw. dezynfekcja wysokiego poziomu – Virusolve+ i Virusolve+ EDS. Dzięki bardzo krótkiemu czasowi działania (5-10 minut), bardzo wysokiej kompatybilności na dezynfekowane metale i tworzywa są one idealnym rozwiązaniem dla Bloków Operacyjnych. W etapie procesów wstępnych proponujemy preparat do zanurzeniowej dezynfekcji niskiego/średniego stopnia (Viruzyme PCD) doskonale usuwający zanieczyszczenia nawet z trudnodostępnych miejsc, a przy okazji spełniający normy Fazy 2 Etapu 2. Preparaty Virusolve+, Virusolve+ EDS i Viruzyme PCD pozwalają uprościć procedury dekontaminacji powierzchni i narzędzi dzięki posiadaniu właściwości myjących i dezynfekujących. W procesie transportu narzędzi do działu zajmującego się właściwą obróbką idealnym rozwiązaniem jest albo bakteriostatyczna pianka PreFoam lub doskonale nawilżający żel bakteriostatyczny PreGel. Dla lepszego zabezpieczenia personelu Bloku Operacyjnego oraz pacjenta proponujemy bezdotykowe systemy mycia (Gojo) oraz dezynfekcji (Purell) zapewniają najwyższe standardy w utrzymaniu higieny rąk, co jest kluczowe przy wykonywaniu wysoce inwazyjnych zabiegów operacyjnych. Najwyższe bezpieczeństwo Bloku Operacyjnego, jako strefy najwyższego ryzyka wraz z powietrzem zapewnia innowacyjny system oparty na suchej mgle peroksonu – Airdecon 200 i preparat Amity HP75. Jako jeden z niewielu na rynku pozwala jednoetapowo dezynfekować powierzchnie i powietrze na poziomie ponad 7,4 log. Jednocześnie jest bezpieczny dla dezynfekowanych materiałów i czynnik aktywny – perokson ulega całkowitemu rozkładowi na cząsteczki elementarne (woda i tlen). Podkreślić należy, że oferowane rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo personelu i pacjenta nie powodując efektów toksycznych oraz nie wydzielając drażniących oczy, skórę i drogi oddechowe oparów.

mcpolska.pl

happy nurses

Lokalizacja

 • ul. Poznańska 113
  60-185 Skórzewo k/Poznania

Kontakt

 • 61 822 65 61
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.