Szpitale i kliniki
 • jakpom2

  Jak mogę pomoc?

  ul. Poznańska 113

  60-185 Skórzewo k. Poznania

  tel/fax 61 822 65 61

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

*

 

K

O

N

T

A

K

T

 

*

*

 

N

e

w

s

l

e

t

t

e

r

 

*

 

Szpitale i kliniki

Szpitale i kliniki to miejsca, gdzie krzyżują się drogi wielu pacjentów, którym dolegają różnorodne schorzenia będące często źródłem szeregu drobnoustrojów. Ze względu na zdolność do wymiany materiału genetycznego np.: bakterie potrafią tworzyć szczepy oporne na antybiotyki i środki dezynfekcyjne, co sprawia, że utrzymanie najwyższych standardów mycia i dezynfekcji staje się koniecznością. W szpitalach poza bakteriami mogą występować także groźne wirusy, grzyby, prątki oraz przetrwalnikowe formy bakterii – tzw. spory. Stanowią one poważne zagrożenie i stają się często źródłem długotrwałych działań interwencyjnych (przeciwepidemicznych). Złożone zabiegi operacyjne oraz sprzęt medyczny o skomplikowanej budowie i wyposażony np.: w silniki elektryczne, turbiny oraz delikatne materiały powodują, że środki do mycia i dezynfekcji instrumentów, endoskopów, sprzętu diagnostycznego oraz wielu innych musi cechować się najwyższą kompatybilnością względem metali, tworzyw, szkła i czasem tkanin.
MCPOLSKA.PL proponuje swoje skuteczne rozwiązania w dziedzinie sporobójczej dezynfekcji wysokiego poziomu powierzchni – Virusolve+ (koncentrat, gotowy do użycia, chusteczki). Preparaty gwarantują skuteczne zwalczenie Clostridium difficile oraz wywołującej zgorzel gazową Clostridium perfringens. Formy płynne idealnie znajdują zastosowania do mycia i dezynfekcji powierzchni płaskich, a nasączone środkiem chusteczki idealnie pozwalają myć i dezynfekować między innymi otoczenie pacjenta, szafki, mniejsze powierzchnie, inkubatory oraz głowice USG i sprzęty z napędem elektrycznym. Proponujemy także preparaty do zastosowania w myciu i dezynfekcji narzędzi – poza szerokim spektrum gwarantujące bardzo wysoką kompatybilność materiałową (Virusolve+ EDS) oraz doskonale myjące do procesów wstępnych (Viruzyme PCD). W endoskopii idealną alternatywę dla toksycznych aldehydów i uciążliwego kwasu nadoctowego stanowi preparat Virusolve+ EDS i jego wersja do endoskopowych myjni automatycznych (Virusolve+ EDS Auto). W wstępnych procesach mycia polecamy linię detergentów enzymatycznych Viruzyme, Viruzyme III, Viruzyme Eco oraz pozbawionych enzymów – Virudet N. Posiadamy także w ofercie paletę rozwiązań dla Centralnych Sterylizatorni (linie Viruzyme oraz Virudet) oraz do transportu narzędzi po zabiegu – PreFoam i PreGel. Preparaty Virusolve+, Virusolve+ EDS oraz Viruzyme PCD pozwalają uprościć procedury dekontaminacji powierzchni, narzędzi i sprzętu dzięki posiadaniu właściwości myjących i dezynfekujących. Bezpieczeństwo pomieszczeń stref nawet najwyższego ryzyka wraz z powietrzem zapewnia innowacyjny system oparty na suchej mgle peroksonu – Airdecon 200 i preparat Amity HP75. Jako jeden z niewielu na rynku pozwala jednoetapowo dezynfekować powierzchnie i powietrze na poziomie ponad 7,4 log. Innym innowacyjnym rozwiązaniem jest ScopeFlush Pro pozwalający bez wysokich nakładów ponoszonych na myjnie endoskopowe myć, płukać i dezynfekować endoskopy na poziomie wymaganym najnowszymi standardami higienicznymi. Bezdotykowe systemy mycia (Gojo) oraz dezynfekcji (Purell) zapewniają najwyższe standardy w utrzymaniu higieny rąk, co jest kluczowe przy np.: prowadzeniu zabiegów operacyjnych na Bloku Operacyjnym oraz podczas sytuacji epidemicznych kojarzonych m.in. z Clostridium difficile.

mcpolska.pl

happy nurses

Lokalizacja

 • ul. Poznańska 113
  60-185 Skórzewo k/Poznania

Kontakt

 • 61 822 65 61
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.