Rzeczą oczywistą i ważną w funkcjonowaniu każdej placówki zdrowia jest specjalistyczna dezynfekcja dla szpitali. Zasady bezpieczeństwa muszą być w tej kwestii bardzo rygorystycznie przestrzegane. Efektem ubocznym mogą być odszkodowania dla klientów za popełnione błędy. Warto więc zadbać o to by dezynfekcja w szpitalu stała się normą.


W placówkach służby zdrowia nie można sobie pozwolić nawet na najmniejszą niedokładność w utrzymywaniu stanu całkowitej aseptyczności. Może ona decydować o zdrowiu i życiu, więc jeśli chodzi o środki dezynfekcyjne dla szpitali, nie da się poprzestać na połowicznych rozwiązaniach. W naszej ofercie znajdą Państwo wyłącznie produkty o sprawdzonym działaniu, które kompleksowo dostarczamy do szpitali w całym kraju.

Środki dezynfekcyjne w szpitalu - kompleksowa obsługa tylko z MC Polska

Preparaty dezynfekcyjne o sprawdzonym działaniu biobójczym, dostarczane przez MC Polska, mogą być stosowane nawet w najbardziej wrażliwych pomieszczeniach szpitalnych. Możliwa jest dzięki nim dezynfekcja izolatek czy szpitalnych sal na oddziałach zakaźnych. Środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach muszą być kompozycją aktywnych czynników, które poradzą sobie z wirusami, prątkami, bakteriami, sporami czy grzybami, osiągając skuteczność powyżej 99,9 procent. Jednocześnie nie mogą to być substancje agresywne, niebezpieczne dla człowieka, takie jak alkohol czy płyny o działaniu żrącym. Produkty z naszych katalogów wykazują się właśnie takimi właściwościami, dlatego możemy je polecić jako wyjątkowo skuteczne środki do dezynfekcji izolatek, izb przyjęć czy nawet tak wrażliwych miejsc, jak śluzy przy salach operacyjnych. W naszej ofercie znajdziesz najlepszej jakości preparaty dezynfekcyjne. Służą one do dezynfekcji narzędzi medycznych oraz kosmetycznych.

Dezynfekcja szpitalna to również sposoby na utrzymywanie sterylności sprzętu medycznego. Niektóre z nich można wprowadzać w stan aseptyczności przy pomocy preparatów do szeroko rozumianej dezynfekcji w pojemnikach z odpowiednim dozownikiem, np. spryskiwaczem. Jednak mamy dla Państwa również środki sterylizacyjne dla szpitali, którymi można trwale dezynfekować narzędzia chirurgiczne czy sprzęt pozostający w kontakcie z zakażonymi tkankami.

03.

Dekontaminacja nadtlenkiem wodoru Sprzęt i wyposażenie | MCPOLSKA

Mimo postępu medycyny człowiek wciąż jest narażony na działanie drobnoustrojów. Najbardziej może to odczuć w pomieszczeniach, gdzie dokonuje się zabiegów i czynności, które mogą sprzyjać się ich przedostawaniu się do ludzkich organizmów. Gabinety lekarskie i stomatologiczne, salony kosmetyczne i kosmetologiczne - wszędzie tam jest niezbędna sterylność.

Dbałość o higienę, dezynfekcja, stosowanie specjalistycznych środków czystości z właściwościami biobójczymi to działania obowiązkowe. W każdym z tych miejsc powinien się jednak znaleźć sprzęt specjalnego przeznaczania - urządzenie do dekontaminacji. Najlepsze z nich, pracując non stop, dzięki technologii opartej o promienie ultrafioletowe lub przy zastosowaniu emisji czynników zwalczających mikroby w postaci gazowej, potrafią usunąć niemal 100 procent jednokomórkowców z dowolnego pomieszczenia. W naszej ofercie znajdziecie Państwo jedynie sprawdzone produkty o najwyższej skuteczności, których uruchomienie będzie gwarancją aseptyczności. 

W wielu urządzeniach użytkownik może wybrać metodę - sam decyduje, czy bardziej odpowiednia będzie dekontaminacja nadtlenkiem wodoru, czy innym preparatem, np. paroksonem. Każda ze stosowanych w dezynfekcji pomieszczeń jest całkowicie bezpieczna dla człowieka, w przeciwieństwie do grzybów, bakterii i wirusów. Jej zastosowanie odbywa się bez użycia pary. Aparat wydziela na zewnątrz ozon w postaci tzw. suchej mgły, dzięki czemu w otoczeniu nie zachodzi skraplanie, a jedynym skutkiem jego pracy jest wnętrze wolne od jakichkolwiek śladów drobnoustrojów.

04.

Usługi dekontaminacji pomieszczeń

Do zachowania sterylności wnętrz i sprzętów w placówkach służby zdrowia - oprócz wysokiej jakości sprzętu i specjalistycznych preparatów - niezbędny jest trzeci czynnik: dokładność w połączeniu z regularnością działań. To szczególnie istotne, gdyż przez szpitale i przychodnie wraz z pacjentami przewijają się codziennie niepożądani goście: wirusy, bakterie, grzyby oraz inne jednokomórkowce. Ważna jest zwłaszcza dezynfekcja sporobójcza pomieszczeń, czyli używanie preparatów pod kątem grzybów. Przy dezynfekowaniu pomieszczeń w tych miejscach nie może być mowy o częściowym działaniu: aseptyczność miejsc szczególnie narażonych na rozwój drobnoustrojów musi być skuteczna. Oznacza to zarówno wysoki wskaźnik biobójczości i sporobójczości z włączeniem najbardziej odpornych mikrobów, jak i precyzję w docieraniu do najmniejszych zakamarków i detali w zagrożonych wnętrzach.

Gwarancja najwyższej sterylności pomieszczeń

Oferujemy Państwu usługi, których przedmiotem jest dekontaminacja pomieszczeń w sektorze medycznym. Obejmuje ona zarówno oczyszczenie powietrza z gazów i drobnoustrojów przy pomocy urządzeń dekontaminacyjnych, jak i dezynfekcję środkami likwidującymi mikroorganizmy. Działamy szybko i sprawnie, przywożąc na miejsce niezbędny sprzęt do utrzymania aseptyczności. Wszystkie stosowane przez nas sprzęty i środki to gwarancja skuteczności powyżej 99,9 procent drobnoustrojów usuniętych z wrażliwych miejsc - nie ominiemy żadnego detalu czyszczonych wnętrz.

05.

Serwis i usługi